Probleem: ‘De fracties zijn positief over het Berenschot-rapport en onderschrijven de conclusie van de commissaris Jan Franssen dat de persoonlijke integriteit van burgemeester Bas Verkerk niet ter discussie staat’ maar de gemeente Delft betaalt straks wel een claim van 1 miljoen euro. In de Telegraaf las ik dat de claim al is gezakt naar 570.000 euro.
Bas Verkerk wil ook geen rechtszaak over de afwikkeling van de claim inzake de Gondelaffaire. Begrijpelijk, want rechtszaken zijn openbaar. Wat dan overblijft is er onderling uit zien te komen achter gesloten deuren.
Bij een mogelijke oplossing denk ik dan aan arbitrage of mediation.
Echter dit kan niet in de achterkamer, want met gemeenschapsgeld behoor je transparant om te gaan. De Delftenaar heeft er recht op te weten wat er met zijn belastingcentjes gebeurt.
Ik wacht het af.